Katalog branżowy firm
Dodaj ogłoszenie
regulamin
 
Województwo: Obiekt: szukaj
 
Strona główna   »   

pomorskie   »   Krynica Morska   »   Wille   »   Willa Viki
 
«« powrót
pomorskie, Krynica Morska 
Willa Viki  


Obiekt: Willa
Województwo: pomorskie
Miejscowość: Krynica Morska
Kod pocztowy: 82-120
Ulica: Nowa 17
Tel.: b.d.
Fax: b.d.
E-mail: b.d.
WWW: b.d.

Nr oferty: 13817
Data dodania: 2007-04-17
 
Ilość pokoi:   12  
  
 
Opis obiektu:

Witamy Państwa!

Nowo wybudowany obiekt położony w centrum Krynicy Morskiej w bliskim sąsiedztwie lasu, wody i szerokich piaszczystych plaż. Niewielką odległość do morza ok. 600 m można bez trudu pokonać utwardzoną ścieżką przez las. W niewielkiej odległości mamy także port pasażerski i molo oraz mnóstwo barów, restauracji i sklepów.

Do dyspozycji naszych Gości mamy komfortowe i przestronne pokoje 2-,3-,4 i 6 osobowe. Każdy pokój posiada łazienkę oraz wyposażony jest w telewizor, dodatkowo pokoje typu studio wyposażone są w aneksy kuchenne z lodówką, czajnik oraz kompletem naczyń.

Do dyspozycji Gości znajduje się również kuchnia z jadalnią, gdzie będą mogli Państwo bez większego trudu przygotować posiłek.

Od strony południowej z okien pokoi roztacza się widok na zalew Wiślany i wysoczyznę Elbląską, zaś z drugiej strony budynku na centrum i pas lasu.

Atrakcje regionu!
Frombork, zwany "klejnotem Warmii", oferuje swoim gościom wiele atrakcji i przygotowaną bazę noclegowo - gastronomiczną. Najważniejszym punktem jest Wzgórze Katedralne (czynne cały rok). W Muzeum Mikołaja Kopernika można obejrzeć pamiątki po wielkim astronomie, obejrzeć seans w planetarium lub udać się do obserwatorium na nocne pokazy nieba. We wnętrzu wieży Radziejowskiego zawieszono wahadło Foucaulta - przyrząd umożliwiający naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi, z tarasu widokowego tego obiektu (70 m n.p.m) rozpościera się widok na całą okolicę Fromborka. W Katedrze w sezonie letnim, co tydzień, wykonywane są przez wirtuozów z kraju i z zagranicy koncerty na znanych fromborskich organach.

Jantar to znana już od XIII wieku osada rybacka. Nazwa wywodzi się z języka litewskiego, w którym jantarem nazywano bursztyn. Wskazuje ona, że Jantar leżał na słynnym Bursztynowym Szlaku znanym już za czasów Cesarstwa Rzymskiego. Średniowieczny Jantar słynął ze wspaniałych karczm oraz z bogactwa bursztynu pochodzącego z połowów morskich i zbieranego na plażach. Do dnia dzisiejszego przez pół roku od listopada do kwietnia trwają tu bursztynowe żniwa.

W sezonie letnim wieś ta staje się turystycznym kurortem. Wspaniałe, czyste, szerokie i bezpieczne plaże są idealnym miejscem kąpieli morskich i słonecznych. Jest tu bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Dobrze zagospodarowany teren w pasie nadmorskim oraz wiele atrakcji na samej plaży sprawia, że pobyt w Jantarze jest cudownym relaksem. Odbywa się tu także wiele atrakcyjnych imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

Od 1999 r. Jantar stał się miejscem corocznych Mistrzostw Świata w poławianiu BURSZTYNU, które przyciągają turystów nie tylko z całego kraju ale i ze świata. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają wspaniałej plaży oraz wielu atrakcji. Z pewnością urlop w Jantarze będzie dla Państwa prawdziwą przyjemnością.

Kalingrad to stolica najbardziej wysuniętego na zachód regionu Rosji, całkowicie oddzielonego od reszty kraju stanowi bramę Europy Zachodniej, a także miejsce przecięcia się szlaków handlowych. Kaliningrad ma ponad 700-letnią historię, niegdyś był stolicą Prus Wschodnich. Miasto liczy około 425.000 mieszkańców.

Początki miasta sięgają roku 1255, kiedy to założono zamek Königsberg, z którego rozwinął się późniejszy Kaliningrad. Od początku swego istnienia, miasto było członkiem Hanzy. Nazwę Königsberg zmieniono na Kaliningrad w 1946 roku. Ze względu na dużą różnorodność kultur, Kaliningrad nazywany bywa "Małą Rosyjską Ameryką"

Wśród atrakcji turystycznych miasta wymienić należy Muzeum Bursztynu, mające w swoich zbiorach ponad 6000 eksponatów. Warto zobaczyć także XIV-wieczną katedrę oraz grób słynnego filozofa Immanuela Kanta.

Kąty Rybackie to stara osada rybacka. Pierwsze informacje na jej temat sięgają 1643 roku. Pierwszy dworek powstał tu w 1680 roku dzięki angielskiemu kupcowi H.Wilhelmowi Ramseyowi. Następnym etapem tworzenia osady było postawienie przez rybaków kilku szop na sprzęt potrzebny przy połowie ryb. W 1780 roku powstała karczma. Po 1808 roku osada się usamodzielniła i odłączyła od Sztutowa. Pierwsi letnicy zawitali do Kątów po I wojnie światowej. Niestety podczas II wojny światowej a szczególnie w ostatnich jej miesiącach osada została poważnie zniszczona

Jednak napływająca ludność oprócz rybołówstwa zajęła się także rozwojem bazy turystycznej. W latach późniejszych powstały pierwsze ośrodki wczasowe a później coraz bogatsza baza gastronomiczna.

Dziś Kąty Rybackie to nie tylko znana osada rybacka, ale także atrakcyjne miejsce wypoczynku. Znajduje się tu kilka ośrodków wczasowych, także pensjonatów i kwater prywatnych. Baza gastronomiczna jest w stanie zadowolić wszystkich przebywających w Kątach Rybackich turystów. Natomiast dogodne położenie pomiędzy Sztutowem a Krynicą Morską sprzyja szerszemu poznaniu uroków Mierzei Wiślanej Jeżeli szukają Państwo niedużej, nadmorskiej miejscowości gdzie moglibyście w ciszy i spokoju odpocząć to właśnie tu - w Kątach Rybackich.

Malbork jest miastem o bogatej historii, której początek sięga roku 1276. szczyci się wieloma cennymi zabytkami, wśród których wyróżnia się Zamek Krzyżacki, stanowiący główny cel turystycznego pobytu w mieście. Jest on największą gotycką warownią na świecie zbudowaną z cegły, która zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale także unikatowymi zbiorami dzieł sztuki, bursztynów i numizmatów. Niepowtarzalny charakter tej średniowiecznej warowni uhonorowany został w 1997 roku wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Do murów fortecznych zamku przylega Stare Miasto z wieloma zachowanymi zabytkami architektury średniowiecznej. Najważniejszymi obiektami na tym obszarze są: gotycki Kościół Św. Jana Chrzciciela, Ratusz Staromiejski z XIV w. oraz zespół murów obronnych z dwiema średniowiecznymi bramami miejskimi oraz Szkołą Łacińską.

Podkreślić należy, że w Malborku odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe, wśród nich najważniejsza - "Oblężenie Malborka", która corocznie ściąga do miasta tysiące turystów.

Mikoszewo położone jest u samego ujścia Wisły na prawym jej brzegu. Ze Świbnem, leżącym po lewej stronie Wisły, posiada połączenie promowe. Jest miejscowością rolniczą o wzrastającej funkcji turystycznej. Mikoszewo pojawiło się w źródłach historycznych w 1243 roku. Swą nazwę zawdzięcza bogatemu gburowi Niklasowi, który zasłynął tym, że podejmując Wielkiego Mistrza Krzyżackiego Urlyka von Jungingena, użył zamiast krzeseł 12 beczek pełnych złota.

Przy ujściu Wisły do morza na powierzchni 131 ha został utworzony w 1991 roku REZERWAT MEWIA ŁACHA. Celem tego rezerwatu jest ochrona miejsc gniazdowania ptactwa wodnego oraz ochrona rzadkich gatunków ptactwa w czasie ich wiosennych i jesiennych przelotów. W sezonie letnim Mikoszewo staje się kurortem turystycznym, którego położenie w niewielkiej odległośi od Gdańska jest wspaniałą bazą wypadową.

W pobliskiej Rybinie warto zobaczyć dwa zwodzone mosty pochodzące z początku XX wieku. Natomiast w Drewnicy i Żuławkach - dawnych wsiach mennickich - znajdują się unikalne zabytki architektoniczne z XVIII i XIX wieku. Są to: domy podcieniowe, domy gburskie, żuławskie zagrody, wiatrak "koźak" z 1718 roku oraz kościół neogotycki p.w. Najświętszej Marii Panny z 1841 r.

Stegna należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą. Czyste plaże, bezpieczne kąpieliska morskie, miły dla stóp piasek , zdrowe, przepełnione jodem powietrze, mieszany las, to tylko niektóre atuty cudownego mikroklimatu Stegny. Bezpośrednio ze wstęgą piaszczystej plaży sąsiaduje pas zielonego lasu. Właśnie pośród dębów, buków, osik i brzóz położone są ośrodki wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne dla około 15 tys. wczasowiczów.

W okresie letnim na terenie Stegny odbywa się dużo imprez kulturalno - rozrywkowych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji i nie tylko. Tu każdy - stosownie do nastroju - znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności bądź rozrywki i zabawy w gronie przyjaciół, a także indywidualnego spotkania z bogactwem przyrody. Na przepięknej piaszczystej plaży oprócz kąpieli morskich i słonecznych można skorzystać z wielu atrakcji takich jak: zjeżdżalnie wodne, place zabaw dla dzieci itp. Odbywa się tu także wiele atrakcyjnych imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

W samej gminie czeka na nas: - Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w 1683 r., w którym odbywają się koncerty organowe w wykonaniu światowej sławy artystów
- Wiatrak typu "KOŹLAK" z 1718 r.
- Śluza w Gdańskiej Głowie wybudowana w 1895 r.
- Domy podcieniowe w Żuławkach
- oraz wiele innych atrakcji turystycznych i zabytków dawnej architektury.
Tak więc pobyt w Stegnie może się okazać wspaniałą lekcją historii.

Zapraszamy serdecznie!
 

Opinie internautów [3]
średnia ocena: 1.00
 
2008-10-21
Autor:
Ocena
1
1
Pewne jest, że do Krynicy Morskiej i do tego miejsca przy ul. Nowej 17 , nie przyjadę i nie będę polecał go innym !!!

2008-10-20
Autor:
Ocena
1
1
Oczywiste jest, że w sezonie, a wrzesień to z pewnością jeszcze sezon, roboty budowlane, w bliskości miejsc w których wypoczywają wczasowicze, po prostu nie prowadzi się. Sąsiedzi dogadują się i nie robią sobie na złość. Od rana do późnego popołudnia towarzyszyły nam wiercenia i piłowanie z pobliskich budów. Właściciel tego „przyjaznego” miejsca na ziemi pomorskiej uznał, że wczasowicz łaski nie robi, płaci za pobyt „w skansenie”, a wypoczynek – to mało istotny, nie gwarantowany, szczegół. Kontakt z właścicielem – wyłącznie telefoniczny. W opisanej sytuacji byliśmy zmuszeni skrócić swój pobyt w tym „urokliwym” miejscu. Żądanie przez nas dowodu zapłaty i zwrotu części pieniędzy, wpłaconych w pierwszym dniu pobytu, pozostaje do dnia dzisiejszego, bez odzewu. To świadectwo rzadko już spotykanej ignorancji.

2008-10-20
Autor:
Ocena
1
1
Krynicy Morskiej, szczególnie we wrześniu, nie polecamy! Umowne centrum miasteczka, to miejsce o architekturze nijakiej, mało estetycznej. Ogólnie, obraz nieciekawy. Czas zatrzymał się tutaj w miejscu. Z szarym obrazem miasteczka, dobrze koresponduje zachowanie właściciela obiektu zwanego willą o nazwie „VIKI” przy ul. Nowej 17., który nie zrozumiał jeszcze, jak należy po nowemu, czyli normalnie, dbać o zadowolenie klientów-wczasowiczów. Oto dowód z życia wzięty.





UWAGA: Redakcja serwisu nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Wszelkie zapytania dotyczące ofert prosimy kierować do osób zamieszczających ogłoszenia.



Zobacz również:  
Oferty z regionu: 
Oferty z całego kraju: 
 
 
DODAJ OGLOSZENIE        KATALOG FIRM        REGULAMIN SERWISU        REKLAMA W SERWISIE
All rights reserved     Copyright © 2024     poznajkraj.pl